Kyocera Uyarı ve Tavsiyeler

Periyodik bakımlar garanti süresince ve sonrasında bakım anlaşması yaptığınız takdirde EKOSİS teknik servisi tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. EKOSİS teknik servisi dışında bakım için hiç bir yetkili servis yoktur.

Koliden çıkarıldıktan sonra makinanızın çalışması için birtakım montaj işlemleri gerekmektedir. Montaj ancak EKOSİSTeknik Servis teknisyenleri tarafından yapılabilir.

Mita fotokopilerinin yedek parçalarının ve sarf malzemelerinin ithalatı veya imalatı sadece firmamız tarafından yapılmaktadır. Ayrıca satış sonrası teknik servis hizmetleride yine firmamızın tecrübeli teknisyenleri tarafından verilmektedir.

Cihazınıza EKOSİS servisi dışında kişilerin müdahalesine izin vermeyiniz. Mita fotokopinizin büyük bir yatırımıdır. Ehil olmayan kişilerin kurcalaması cihaza büyük zarar verebilir. Mita'nın Türkiye'de tek servisi EKOSİS'dır.

Cihazınızda orjinal markalı ve EKOSİS'tan satın aldığınız sarf malzeme ve yedek parçayı kullanınız.Makinanızı kullandığınız sürece gereksinim duyacağınız termal kağıt gibi malzemelerin sadece orjnal ve EKOSİS'tan alınmış olanları tercih ediniz. Bu malzemeler yalnızca MITA için üretilmiştir. Piyasada daha ucuz fiyatlarla bulunabilen yardımcı maddeler belki ilk anda size faydalı ve ekonomik görülebilir. Bu gibi malzemeler size orjinal olarak sunulsa da gerçekte yurt dışında,uzun süre stoklarda veya başka bir ülke gümrüklerinde beklemiş evsafını kaybetmiş veya eksik gramajlı malzemeler olabilir. Ancak bu malzemelerin kullanılması çok kısa bir süre sonra makinanızda büyük zaman ve para kaybına neden olacaktır. EKOSİS dışındaki firmalardan temin edilen fason malzemenin makinanızın çok önemli hayati parçalarında yapabileceği zarar ve aşındırmalar zamanla makinanızın değişmesine kadar gidebilir. Ayrıca teknik servis ihtiyacını arttıracağından garantinizin veya bakım sözleşmenizin sona ermesine sebeb olabilir. Makinanızdan uzun seneler sorunsuz sonuç alabilmeniz için EKOSİS servisinin önerdiği orjinal malzeme dışında malzeme kullanmayınız.

Makinayı terazide olmayan ve dayanıksız yerlere kurmaktan kaçınınız. Böyle yerler makinanın düşmesine veya devrilmesine neden olabilir. Böyle bir durum kişisel sakatlanmalara veya makinaya hasar verebilir.

Toz , kir ve nemli yerlere kurmayınız. Toz ve kir akım kablosu üzerine yoğunlaşırsa elektrik şoku veya yangın tehlikesine karşı fişi temizleyin

Radyatör , ısıtıcı veya diğer ısı kaynakları yanındaki yerlerden veya yangın tehlikesini önlemek için tutuşabilir maddelerden uzak tutunuz.

Makinayı serin tutmak , bakım ve parça değişimine kolaylık sağlamak için erişim boşluklarını bırakınız.

Olumsuz çevresel koşullar makinanın verimliliğini ve güvenli kullanımını etkileyebilir. Klima bulunan bir odaya yerleştiriniz.(Önerilen oda ısısı :Yaklaşık 20C, nemlilik : %65 RH)ve bulunacağı yeri kararlaştırırken aşağıda belirtilen hususların olmamasına dikkat ediniz.
• Pencere yakınına veya doğrudan Güneş ışığının düştüğü , 
• Titreşim olan , 
• Ciddi ısı değişikliği olan , 
• Doğrudan sıcak veya soğuk hava akımına maruz kalacağı 
• Yetersiz havalandırılan yerlerden kaçınınız.

Belirtilen voltajdan başka gerilim kullanmayınız. Aynı pirize başka bağlantı yapmayınız. Bu tür durumlar yangın veya elektrik şoku tehlikesi nedenidir.

Akım kablosunu prize güvenli bir biçimde yerleştiriniz. Metal nesneler fişteki uçlarla temas etmesi halinde yangın veya elektrik şoku tehlikesi yaratabilir.

Kısa devre olması halinde yangın veya elektirik şoku tehlikesini önlemek için toprak bağlantısı olan prizle irtibatlandırınız. Topraklama olanağı yoksa servisinize başvurunuz.

Makina ile ilgili olarak plastik torbaları çocuklardan uzak tutunuz. Plastik malzeme çocukların ağız veya burunlarını tıkıyarak boğulmalarına neden olabilir.

Makinanın üzerine veya yakınına çiçek vazosu , saksısı gibi içinde su bulunduran kaplar veya metalik nesneleri bulundurmayınız. Eğer düşünecek olursak , böyle durumlar yangın veya elektrik şoku tehlikesi yaratırlar.

Makinanın içindeki parçalarda yüksek voltaj olması ve elektrik şoku tehlikesi yaratabileceğinden herhangi bir kapağını çıkarmayınız.

Akım kablosuna herhangi bir hasar vermeyiniz , onarmaya çalışmayınız. Kablo üzerine ağır nesneler koymayınız , çekmeyiniz , gereksiz yere kıvırmayınız veya zarar verebilecek uygulamalardan kaçınınız. Bu tür durumlar yangın veya elektrik şoku tehlikesi yaratır.

Yangın veya elektrik şoku tehlikesi nedeniyle makinayı veya onun parçalarını sökmeye onarmaya girişmeyiniz.

Makina aşırı ısınır , duman çıkarır , kötü koku verir veya herhangi bir anormal durum meydana gelirse yangın veya elektrik şoku tehlikesi vardır. Açma kapama anahtarını hemen kapatınız OFF(0)fişi prizden çekiniz ve servisinize başvurunuz.

Zararlı olabilecek herhangi bir şey (ateş , su , diğer akışkanlar) makina içine düşerse açma - kapama anahtarını hemen kapatınız OFF (0). Elektrik şoku yada yangın tehlikesini önlemek için fişi prizden çekiniz. Servisinize başvurunuz.

Elektrik şoku tehlikesi nedeniyle ıslak el ile fişi prize takmayınız veya çekmeyiniz.

Ana ve transfer koronasını temizlerken açma-kapama anahtarını kapatınız. OFF(0)

Dahili parçaların onarımı veya bakımı için daima servisinize başvurunuz.

Fişi prizden çıkarırken kablosundan çekmeyiniz. Eğer kablosundan çekilirse, teller kopabilir ve yangın veya elektirik şoku tehlikesi olur.(Akım kablosunu prizden çekerken daima fişini tutarak çekiniz.)

Makinayı kımıldatırken daima akım kablosunu prizden çekiniz. Kabloya zarar gelirse yangın veya elektirik şoku tehlikesi vardır.

Makina kısa bir süre kullanılmayacaksa (bir gece) açma-kapama anahtarını kapatınız OFF (0).

Makinanın kullanılmadığı uzun süre için ise (seyehat süresince) güvenlik amacıyla fişini prizden çekiniz.

Makinanın üzerine ağır nesneler koymayınız veya hasar vermeyiniz.

Kopyalama sırasında ön kapağı açmayınız , açma kapama anahtarını kapatmayınız veya fişini prizden çekmeyiniz.

Kopyalama sırasında bir miktar ozon açığı çıkacaktır , fakat bu miktar insan sağlığına her hangi bir olumsuz etki yaratmayacaktır. Ne varki , yetersiz havalandırmanın olduğu ortamlarda çok miktarda yapılan uzun süreli kopyalama sırasında oluşan koku rahatsız edebilir. Kopyalarken uygun ortamın sağlanması için yeterli havalandırmanın olması önerilir.

Makinayı kaldırırken veya yerini değiştirirken servisinize başvurunuz. Bağlantılar gibi elektrikli parçalara veya baskılı devrelere dokunmayınız. Statik elektirik nedeniyle bozulabilirler.

Sarf malzemelerini çocuklardan ve bebeklerden uzak tutunuz.

Eğer toner elinize bulaşırsa sabun ve su ile yıkayınız. Toner gözünüze kaçarsa hemen su ile yıkayıp bir doktora başvurunuz. Çocuklar toneri yutarsa midelerindeki toner miktarını sulandırmak için bir kaç bardak su içiriniz ve en kısa zamanda doktora başvurunuz.

Tehlikeli kıvılcımlara neden olabileceğinden toneri çöp fırınında veya benzeri bir ateşte yakmaya kalkışmayınız.

Sarf malzemesini kullanırken kutusu veya kabının üzerinde yazılı güvenliktalimatlarını okuyunuz.

Sarfmalzemeleri karanlık ve serin bir ortamda saklayınız.

Makinauzun bir süre kullanılmayacaksa kağıdı kasetten alıp orjinal ambalajı içinekoyunuz ve ambalajını kapatınız. Lütfen arıza bulma (fotokopi) tablomuzu da inceleyiniz.

Copyright © 2011 - 2022  EKOSİS Malatya Bilgitaş Bölge Bayi - Fotokopi, Yazıcı, Dijital Baskı, Doküman Yönetimi